Direct naar de inhoud

Local SEO Apeldoorn Gevonden worden in Apeldoorn en 055

06‑38048347 WhatsApp (opent in een nieuw venster)

Werkgebied: Apeldoorn en netnummer 055

42 buurten in 8 van de 16 wijken van de gemeente Apeldoorn, 6 werklocaties en 9 kernen met netnummer 055, elk met een eigen pagina, eigen cijfers en een eigen aanpak. Want een winkel in de Binnenstad heeft een andere zoekvraag dan een bedrijf op Bedrijvenpark Apeldoorn-Noord of een praktijk in Beekbergen.

  • 57pagina’s met eigen inhoud
  • 169.212inwoners in de gemeente Apeldoorn (1 januari 2026)
  • 22.470bedrijfsvestigingen in die gemeente (2026)

Vraag een gratis local SEO-scan aanStel uw vraag via WhatsApp (opent in een nieuw venster)Plan een afspraak (opent in een nieuw venster)

Liever bellen? 06‑38048347

  • 30 minuten · kosteloos
  • Binnen 1 werkdag reactie
  • Geen verkooppraatje · vrijblijvend

Netnummer 055: Apeldoorn en de kernen eromheen

Netnummer 055 dekt meer dan de stad. Volgens tuxx.nl en telefoonboek.nl (geraadpleegd 17 oktober 2026) hebben Apeldoorn, Beekbergen, Beemte Broekland, Hoenderloo, Teuge, Ugchelen, Wenum Wiesel, Hoog Soeren, Klarenbeek, Loenen, Lieren en Radio Kootwijk netnummer 055. Negen van die kernen hebben op deze site een eigen pagina; Hoog Soeren en Radio Kootwijk nog niet.

Het 055-gebied volgt geen gemeentegrens. In de gemeente Apeldoorn heeft Uddel 0577. In de gemeente Voorst hebben Twello, Terwolde, Wilp en Nijbroek 0571 en Voorst en Empe 0575, terwijl Teuge en Klarenbeek in dezelfde gemeente 055 hebben (tuxx.nl en telefoonboek.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026).

Die plaatsen met een ander netnummer hebben hier geen eigen pagina. Wie in Twello of Uddel zit, valt buiten dit werkgebied, ook al ligt de zaak in dezelfde gemeente als Teuge of als Apeldoorn zelf.

16 wijken en 95 buurten

De gemeente Apeldoorn is verdeeld in 16 CBS-wijken met daaronder 95 CBS-buurten (allecijfers.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026). De pagina’s op deze site gaan over buurten in acht wijken: Centrum, West, Zuidwest, Zuid, Zuidoost, Oost, Noordoost en Noord, soms twee kleine aangrenzende CBS-buurten samen; de wijk staat er steeds bij. Hieronder staan ze per wijk, te beginnen bij Centrum, met de grootste buurt bovenaan.

Voor uw vindbaarheid is die indeling meer dan bestuurlijke achtergrond. De werklocaties liggen in diezelfde wijken: Bedrijvenpark Apeldoorn-Noord in Noordoost, Malkenschoten en Kayersmolen in Zuid, Kuipersveld in Zuidoost. Een bedrijf daar heeft in het kaartblok dus buren uit de woonbuurten eromheen, en een zaak in een woonbuurt buren van het bedrijventerrein. Op elke buurtpagina staat daarom bij welke wijk de buurt hoort.

Een cijfer van een wijk zet ik nooit als buurtcijfer op de pagina van een buurt. Waar een wijkcijfer staat, bijvoorbeeld bij de bedrijfstakken, staat erbij dat het een wijkcijfer is. De buurtpagina’s tellen ook niet op tot de 169.212 inwoners van de gemeente: niet elke CBS-buurt heeft een pagina, en de werklocaties en kernen staan in eigen tabellen.

De buurten van Apeldoorn, per wijk

Hieronder staan de 42 buurten gegroepeerd per wijk. Eén tabel van 42 rijen zegt weinig; per wijk is meteen te zien hoe groot en hoe druk de ene buurt is naast de buurbuurt. Een ontbrekend cijfer staat als streepje (-) in de tabel, nooit als nul.

Wijk Centrum

De wijk Centrum telt 8.351 inwoners en 1.770 bedrijfsvestigingen (wijkcijfers CBS via AlleCijfers.nl, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). Handel en horeca is hier met 510 vestigingen, 29 procent, de grootste bedrijfstak: het hoogste aandeel handel en horeca van de acht wijken op deze pagina. Op deze site hebben 2 buurten van de wijk Centrum een eigen pagina, samen 8.351 inwoners en 1.770 vestigingen: opgeteld uit de rijen hieronder, dus de som van deze pagina’s en geen wijkcijfer. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens 2025 en hectare land: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026.

BuurtInwonersHuishoudensVestigingenHectarePostcode
Local SEO aanpak voor Binnenstad6.0924.1551.420797311
Local SEO advies voor De Haven2.2591.135350327311, 7316

Wijk West

De wijk West telt 21.935 inwoners en 2.855 bedrijfsvestigingen (wijkcijfers CBS via AlleCijfers.nl, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). De grootste bedrijfstak is zakelijke dienstverlening met 920 vestigingen, 32 procent: in geen van de andere zeven wijken op deze pagina is dat aandeel zo hoog. Op deze site hebben 6 buurten van de wijk West een eigen pagina, samen 21.935 inwoners en 2.850 vestigingen: opgeteld uit de rijen hieronder, dus de som van deze pagina’s en geen wijkcijfer. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens 2025 en hectare land: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026.

BuurtInwonersHuishoudensVestigingenHectarePostcode
Local SEO uitgelegd voor Orden6.3353.0755952387312, 7313
Local SEO in Driehuizen4.5692.215560997312, 7314
Local SEO aanpak voor Sprengenbos4.3282.0005551077314
Local SEO in Brinkhorst3.1051.650500587311
Local SEO advies voor Berg en Bos2.0628504406037313
Local SEO in Sprengenweg-Noord1.536715200257311, 7314

Wijk Zuidwest

De wijk Zuidwest telt 15.956 inwoners en 2.005 bedrijfsvestigingen (wijkcijfers CBS via AlleCijfers.nl, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). De grootste bedrijfstak is zakelijke dienstverlening met 520 vestigingen (26 procent), op de voet gevolgd door overheid, onderwijs en zorg met 480. Op deze site hebben 5 buurten van de wijk Zuidwest een eigen pagina, samen 11.924 inwoners en 1.280 vestigingen: opgeteld uit de rijen hieronder, dus de som van deze pagina’s en geen wijkcijfer. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens 2025 en hectare land: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026.

BuurtInwonersHuishoudensVestigingenHectarePostcode
Local SEO aanpak voor Westenenk3.6931.640400807335
Local SEO voor ondernemers in De Heeze en Holthuizen3.0551.465325517335, 7336
Local SEO cijfers voor De Bouwhof2.5241.030210587339
Local SEO advies voor Winkewijert1.773815150687334
Local SEO cijfers voor Wernem en Dennenheuvel8793201951377334, 7339

Wijk Zuid

De wijk Zuid telt 18.627 inwoners en 2.345 bedrijfsvestigingen (wijkcijfers CBS via AlleCijfers.nl, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). Handel en horeca is met 520 vestigingen de grootste bedrijfstak, en nijverheid en energie telt er 395, 17 procent: het hoogste aandeel nijverheid van de acht wijken op deze pagina. Op deze site hebben 5 buurten van de wijk Zuid een eigen pagina, samen 18.166 inwoners en 1.870 vestigingen: opgeteld uit de rijen hieronder, dus de som van deze pagina’s en geen wijkcijfer. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens 2025 en hectare land: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026.

BuurtInwonersHuishoudensVestigingenHectarePostcode
Local SEO uitgelegd voor Vogelkwartier4.9422.535520777331
Local SEO in Staatsliedenkwartier en Kayersmolen-Noord3.5551.720375877331, 7332
Local SEO in Componistenkwartier3.5281.630290547333
Local SEO aanpak voor Brummelhof3.4141.710460777331
Local SEO uitgelegd voor Rivierenkwartier2.7271.370225637333

Wijk Zuidoost

De wijk Zuidoost telt 25.176 inwoners en 2.110 bedrijfsvestigingen (wijkcijfers CBS via AlleCijfers.nl, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). Met ruim 8 vestigingen per 100 inwoners is dit de rustigste van de acht wijken op deze pagina; de grootste bedrijfstak is overheid, onderwijs en zorg met 530 vestigingen (25 procent). Op deze site hebben 6 buurten van de wijk Zuidoost een eigen pagina, samen 25.170 inwoners en 1.955 vestigingen: opgeteld uit de rijen hieronder, dus de som van deze pagina’s en geen wijkcijfer. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens 2025 en hectare land: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026.

BuurtInwonersHuishoudensVestigingenHectarePostcode
Local SEO aanpak voor Matenveld5.6192.3853751137327
Local SEO advies voor Matendonk5.0782.245295907326
Local SEO cijfers voor Matenhoeve4.5781.9302951227326
Local SEO uitgelegd voor Matendreef4.1651.975325687328
Local SEO advies voor Matenhorst en Matenhoek3.0151.410345667328
Local SEO voor ondernemers in Matengaarde2.7151.380320877329

Wijk Oost

De wijk Oost telt 18.883 inwoners en 2.270 bedrijfsvestigingen (wijkcijfers CBS via AlleCijfers.nl, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). De grootste bedrijfstak is zakelijke dienstverlening met 630 vestigingen (28 procent), gevolgd door overheid, onderwijs en zorg met 525. Op deze site hebben 5 buurten van de wijk Oost een eigen pagina, samen 18.813 inwoners en 2.200 vestigingen: opgeteld uit de rijen hieronder, dus de som van deze pagina’s en geen wijkcijfer. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens 2025 en hectare land: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026.

BuurtInwonersHuishoudensVestigingenHectarePostcode
Local SEO aanpak voor Woudhuis5.7952.4055401317325
Local SEO in Osseveld-Oost4.7652.025540827325
Local SEO uitgelegd voor Welgelegen4.0211.9655701097321
Local SEO cijfers voor Osseveld-West2.164950310537321
Local SEO aanpak voor Groot Zonnehoeve2.0685302401177325

Wijk Noordoost

De wijk Noordoost telt 26.725 inwoners en 2.940 bedrijfsvestigingen (wijkcijfers CBS via AlleCijfers.nl, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). Overheid, onderwijs en zorg (730 vestigingen) en zakelijke dienstverlening (705) liggen hier dicht bij elkaar en zijn samen goed voor bijna de helft van alle vestigingen. Op deze site hebben 7 buurten van de wijk Noordoost een eigen pagina, samen 26.504 inwoners en 2.470 vestigingen: opgeteld uit de rijen hieronder, dus de som van deze pagina’s en geen wijkcijfer. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens 2025 en hectare land: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026.

BuurtInwonersHuishoudensVestigingenHectarePostcode
Local SEO in Zuidbroek Mozaïek & Rooster6.6722.2656951317323
Local SEO advies voor Anklaar4.6292.105420737323
Local SEO uitgelegd voor Sluisoord4.2491.8603251047322
Local SEO in Sprenkelaar4.2461.665320877322, 7323
Local SEO in De Mheen3.1891.405310517322
Local SEO en Google Maps in Zevenhuizen2.2661.085325627322
Local SEO cijfers voor Zuidbroek De Wellen1.253270751087323

Wijk Noord

De wijk Noord telt 13.229 inwoners en 2.315 bedrijfsvestigingen (wijkcijfers CBS via AlleCijfers.nl, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). Financiële diensten en onroerend goed tellen hier 180 vestigingen, bijna 8 procent: het hoogste aandeel van de acht wijken op deze pagina; de grootste bedrijfstak is zakelijke dienstverlening met 670. Op deze site hebben 6 buurten van de wijk Noord een eigen pagina, samen 13.064 inwoners en 2.045 vestigingen: opgeteld uit de rijen hieronder, dus de som van deze pagina’s en geen wijkcijfer. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens 2025 en hectare land: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026.

BuurtInwonersHuishoudensVestigingenHectarePostcode
Local SEO uitgelegd voor Kerschoten3.7251.915355967316
Local SEO in De Parken2.8661.2307101237311, 7315, 7316, 7317
Local SEO in Het Loo en Hommelbrink2.1359302902957315, 7316, 7345
Local SEO cijfers voor Loolaan-Noord2.0571.035340407315
Local SEO aanpak voor Spainkbos1.243695230267314
Local SEO en Google Maps in Kerschoten-West1.038585120257315

De 6 werklocaties

Bedrijvenpark Apeldoorn-Noord, Stadhoudersmolen, Brouwersmolen, Kuipersveld, Malkenschoten en Kayersmolen, en Bedrijvenpark Oost met de Ecofactorij zijn plekken waar vooral gewerkt wordt: op Kuipersveld wonen 6 mensen naast 155 vestigingen, op Bedrijvenpark Apeldoorn-Noord 221 naast 465. De cijfers zijn die van de CBS-buurten met die namen, soms twee buurten samen; in de tweede kolom staat de wijk waarin de werklocatie ligt. De klant is hier vaak een inkoper of facilitair verantwoordelijke die op een vakterm plus de stad zoekt, zelden op de naam van het terrein. Op volgorde van het aantal vestigingen, verslagjaar 2025, via allecijfers.nl (bron CBS, geraadpleegd 17 oktober 2026). Samen 1.715 vestigingen, opgeteld uit de rijen hieronder.

WerklocatieWijkVestigingenHectarePostcode
Local SEO advies voor Malkenschoten en KayersmolenZuid4752647332, 7333
Local SEO in Bedrijvenpark Apeldoorn-NoordNoordoost4652077324
Local SEO en Google Maps in StadhoudersmolenNoord275867316, 7317, 7345
Local SEO en Google Maps in BrouwersmolenZuidwest2751247336
Local SEO in KuipersveldZuidoost155467327
Local SEO uitgelegd voor Bedrijvenpark Oost en EcofactorijOost701217325

De kernen in het 055-gebied

9 kernen met netnummer 055, per gemeente en de grootste eerst: Ugchelen, Beekbergen, Loenen, Wenum-Wiesel, Hoenderloo, Lieren en Beemte Broekland in de gemeente Apeldoorn, Klarenbeek dat deels in Apeldoorn en deels in Voorst ligt, en Teuge in Voorst. Hoenderloo ligt voor een klein deel in de gemeente Ede. De cijfers zijn die van de woonplaats of van de CBS-wijk rond het dorp, inwoners per 1 januari 2026 en vestigingen over verslagjaar 2025 (allecijfers.nl, bron CBS, geraadpleegd 17 oktober 2026); de precieze bron staat op elke kernpagina. Uddel in de gemeente Apeldoorn en Twello, Terwolde, Wilp, Nijbroek, Voorst en Empe in de gemeente Voorst ontbreken, omdat die een ander netnummer hebben. De kernen worden niet bij de tellingen van de buurten opgeteld.

KernGemeenteInwonersHuishoudensVestigingenJaar vestigingen
Local SEO advies voor UgchelenApeldoorn6.3742.6756802025
Local SEO advies voor BeekbergenApeldoorn5.2612.1156952025
Local SEO advies voor LoenenApeldoorn3.2581.5154902025
Local SEO advies voor Wenum-WieselApeldoorn2.1068954702025
Local SEO cijfers voor HoenderlooApeldoorn1.5477002852025
Local SEO voor ondernemers in LierenApeldoorn1.3215002052025
Local SEO aanpak voor Beemte BroeklandApeldoorn1.0563802202025
Local SEO en Google Maps in KlarenbeekApeldoorn en Voorst2.0108153902025
Local SEO en Google Maps in TeugeVoorst1.1094452252025

Wat er binnen dit werkgebied verschilt

  • Zelfde gemeente, maar niet 055

    Twello ligt in dezelfde gemeente Voorst als Teuge, maar heeft 0571; Teuge heeft 055. Uddel ligt in de gemeente Apeldoorn en heeft 0577. Een profiel met een 055-nummer en een adres in Twello of Uddel, of een bron die die plaatsen bij het 055-gebied indeelt, levert tegenstrijdige vermeldingen op.

  • Eén plaatsnaam, twee gemeenten

    Een adres in Klarenbeek hoort bij de gemeente Apeldoorn of bij Voorst, afhankelijk van waar het precies ligt, en een klein deel van Hoenderloo hoort bij Ede. Voor uw Google Bedrijfsprofiel telt één juiste schrijfwijze van plaats en gemeente, en op zo’n naad ontstaan de fouten.

  • Zuiver zakelijke werklocaties

    Op Bedrijvenpark Apeldoorn-Noord wonen 221 mensen en zijn 465 vestigingen; op Kuipersveld 6 inwoners en 155 vestigingen (inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025; allecijfers.nl, bron CBS, geraadpleegd 17 oktober 2026). Daar wordt niet gezocht op “in de buurt” maar op een vakterm plus de stad, vaak vanaf een ander adres.

  • Eén gemeente, drie netnummers

    In de gemeente Voorst hebben Teuge en Klarenbeek 055, Twello, Terwolde, Wilp en Nijbroek 0571 en Voorst en Empe 0575 (tuxx.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026). Wie vanuit Teuge of Klarenbeek de hele gemeente bedient, moet in zijn servicegebied met die grens rekening houden.

Bronnen

  • Inwonertallen (1 januari 2026), huishoudens (2025), oppervlakte (hectare land) en bedrijfsvestigingen (verslagjaar 2025) per buurt, werklocatie en woonplaats: CBS, ontsloten via allecijfers.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026.
  • Gemeente Apeldoorn: 169.212 inwoners per 1 januari 2026 (157.315 in 2013), 22.470 bedrijfsvestigingen in 2026, 16 wijken en 95 buurten (allecijfers.nl/gemeente/apeldoorn/), geraadpleegd 17 oktober 2026.
  • Wijkcijfers (inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025 en verdeling over bedrijfstakken): allecijfers.nl/wijk/<wijk>-apeldoorn/, geraadpleegd 17 oktober 2026.
  • Gemeente Voorst: 25.569 inwoners en 3.725 bedrijfsvestigingen (2026): allecijfers.nl/gemeente/voorst/, geraadpleegd 17 oktober 2026.
  • Netnummer 055 per woonplaats en de uitzonderingen 0577 (Uddel), 0571 en 0575 (gemeente Voorst): tuxx.nl/telefoneren/netnummers_nederland/print en telefoonboek.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026.
  • Deze pagina is voor het laatst inhoudelijk gecontroleerd op 17 oktober 2026.

Uw eigen buurt, werklocatie of kern als uitgangspunt

Kies hierboven uw buurt, werklocatie of kern voor de cijfers en de aanpak die daar gelden, of vraag meteen de gratis scan aan. Die meet uw eigen situatie in plaats van het gemiddelde van uw gemeente.

Vraag een gratis local SEO-scan aanStel uw vraag via WhatsApp (opent in een nieuw venster)Plan een afspraak (opent in een nieuw venster)

Liever bellen? 06‑38048347