Werkgebied: Apeldoorn en netnummer 055
42 buurten in 8 van de 16 wijken van de gemeente Apeldoorn, 6 werklocaties en 9 kernen met netnummer 055, elk met een eigen pagina, eigen cijfers en een eigen aanpak. Want een winkel in de Binnenstad heeft een andere zoekvraag dan een bedrijf op Bedrijvenpark Apeldoorn-Noord of een praktijk in Beekbergen.
- 57pagina’s met eigen inhoud
- 169.212inwoners in de gemeente Apeldoorn (1 januari 2026)
- 22.470bedrijfsvestigingen in die gemeente (2026)
Vraag een gratis local SEO-scan aanStel uw vraag via WhatsApp (opent in een nieuw venster)Plan een afspraak (opent in een nieuw venster)
- 30 minuten · kosteloos
- Binnen 1 werkdag reactie
- Geen verkooppraatje · vrijblijvend
Netnummer 055: Apeldoorn en de kernen eromheen
Netnummer 055 dekt meer dan de stad. Volgens tuxx.nl en telefoonboek.nl (geraadpleegd 17 oktober 2026) hebben Apeldoorn, Beekbergen, Beemte Broekland, Hoenderloo, Teuge, Ugchelen, Wenum Wiesel, Hoog Soeren, Klarenbeek, Loenen, Lieren en Radio Kootwijk netnummer 055. Negen van die kernen hebben op deze site een eigen pagina; Hoog Soeren en Radio Kootwijk nog niet.
Het 055-gebied volgt geen gemeentegrens. In de gemeente Apeldoorn heeft Uddel 0577. In de gemeente Voorst hebben Twello, Terwolde, Wilp en Nijbroek 0571 en Voorst en Empe 0575, terwijl Teuge en Klarenbeek in dezelfde gemeente 055 hebben (tuxx.nl en telefoonboek.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026).
Die plaatsen met een ander netnummer hebben hier geen eigen pagina. Wie in Twello of Uddel zit, valt buiten dit werkgebied, ook al ligt de zaak in dezelfde gemeente als Teuge of als Apeldoorn zelf.
16 wijken en 95 buurten
De gemeente Apeldoorn is verdeeld in 16 CBS-wijken met daaronder 95 CBS-buurten (allecijfers.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026). De pagina’s op deze site gaan over buurten in acht wijken: Centrum, West, Zuidwest, Zuid, Zuidoost, Oost, Noordoost en Noord, soms twee kleine aangrenzende CBS-buurten samen; de wijk staat er steeds bij. Hieronder staan ze per wijk, te beginnen bij Centrum, met de grootste buurt bovenaan.
Voor uw vindbaarheid is die indeling meer dan bestuurlijke achtergrond. De werklocaties liggen in diezelfde wijken: Bedrijvenpark Apeldoorn-Noord in Noordoost, Malkenschoten en Kayersmolen in Zuid, Kuipersveld in Zuidoost. Een bedrijf daar heeft in het kaartblok dus buren uit de woonbuurten eromheen, en een zaak in een woonbuurt buren van het bedrijventerrein. Op elke buurtpagina staat daarom bij welke wijk de buurt hoort.
Een cijfer van een wijk zet ik nooit als buurtcijfer op de pagina van een buurt. Waar een wijkcijfer staat, bijvoorbeeld bij de bedrijfstakken, staat erbij dat het een wijkcijfer is. De buurtpagina’s tellen ook niet op tot de 169.212 inwoners van de gemeente: niet elke CBS-buurt heeft een pagina, en de werklocaties en kernen staan in eigen tabellen.
De buurten van Apeldoorn, per wijk
Hieronder staan de 42 buurten gegroepeerd per wijk. Eén tabel van 42 rijen zegt weinig; per wijk is meteen te zien hoe groot en hoe druk de ene buurt is naast de buurbuurt. Een ontbrekend cijfer staat als streepje (-) in de tabel, nooit als nul.
Wijk Centrum
De wijk Centrum telt 8.351 inwoners en 1.770 bedrijfsvestigingen (wijkcijfers CBS via AlleCijfers.nl, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). Handel en horeca is hier met 510 vestigingen, 29 procent, de grootste bedrijfstak: het hoogste aandeel handel en horeca van de acht wijken op deze pagina. Op deze site hebben 2 buurten van de wijk Centrum een eigen pagina, samen 8.351 inwoners en 1.770 vestigingen: opgeteld uit de rijen hieronder, dus de som van deze pagina’s en geen wijkcijfer. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens 2025 en hectare land: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026.
| Buurt | Inwoners | Huishoudens | Vestigingen | Hectare | Postcode |
|---|---|---|---|---|---|
| Local SEO aanpak voor Binnenstad | 6.092 | 4.155 | 1.420 | 79 | 7311 |
| Local SEO advies voor De Haven | 2.259 | 1.135 | 350 | 32 | 7311, 7316 |
Wijk West
De wijk West telt 21.935 inwoners en 2.855 bedrijfsvestigingen (wijkcijfers CBS via AlleCijfers.nl, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). De grootste bedrijfstak is zakelijke dienstverlening met 920 vestigingen, 32 procent: in geen van de andere zeven wijken op deze pagina is dat aandeel zo hoog. Op deze site hebben 6 buurten van de wijk West een eigen pagina, samen 21.935 inwoners en 2.850 vestigingen: opgeteld uit de rijen hieronder, dus de som van deze pagina’s en geen wijkcijfer. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens 2025 en hectare land: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026.
| Buurt | Inwoners | Huishoudens | Vestigingen | Hectare | Postcode |
|---|---|---|---|---|---|
| Local SEO uitgelegd voor Orden | 6.335 | 3.075 | 595 | 238 | 7312, 7313 |
| Local SEO in Driehuizen | 4.569 | 2.215 | 560 | 99 | 7312, 7314 |
| Local SEO aanpak voor Sprengenbos | 4.328 | 2.000 | 555 | 107 | 7314 |
| Local SEO in Brinkhorst | 3.105 | 1.650 | 500 | 58 | 7311 |
| Local SEO advies voor Berg en Bos | 2.062 | 850 | 440 | 603 | 7313 |
| Local SEO in Sprengenweg-Noord | 1.536 | 715 | 200 | 25 | 7311, 7314 |
Wijk Zuidwest
De wijk Zuidwest telt 15.956 inwoners en 2.005 bedrijfsvestigingen (wijkcijfers CBS via AlleCijfers.nl, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). De grootste bedrijfstak is zakelijke dienstverlening met 520 vestigingen (26 procent), op de voet gevolgd door overheid, onderwijs en zorg met 480. Op deze site hebben 5 buurten van de wijk Zuidwest een eigen pagina, samen 11.924 inwoners en 1.280 vestigingen: opgeteld uit de rijen hieronder, dus de som van deze pagina’s en geen wijkcijfer. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens 2025 en hectare land: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026.
| Buurt | Inwoners | Huishoudens | Vestigingen | Hectare | Postcode |
|---|---|---|---|---|---|
| Local SEO aanpak voor Westenenk | 3.693 | 1.640 | 400 | 80 | 7335 |
| Local SEO voor ondernemers in De Heeze en Holthuizen | 3.055 | 1.465 | 325 | 51 | 7335, 7336 |
| Local SEO cijfers voor De Bouwhof | 2.524 | 1.030 | 210 | 58 | 7339 |
| Local SEO advies voor Winkewijert | 1.773 | 815 | 150 | 68 | 7334 |
| Local SEO cijfers voor Wernem en Dennenheuvel | 879 | 320 | 195 | 137 | 7334, 7339 |
Wijk Zuid
De wijk Zuid telt 18.627 inwoners en 2.345 bedrijfsvestigingen (wijkcijfers CBS via AlleCijfers.nl, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). Handel en horeca is met 520 vestigingen de grootste bedrijfstak, en nijverheid en energie telt er 395, 17 procent: het hoogste aandeel nijverheid van de acht wijken op deze pagina. Op deze site hebben 5 buurten van de wijk Zuid een eigen pagina, samen 18.166 inwoners en 1.870 vestigingen: opgeteld uit de rijen hieronder, dus de som van deze pagina’s en geen wijkcijfer. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens 2025 en hectare land: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026.
| Buurt | Inwoners | Huishoudens | Vestigingen | Hectare | Postcode |
|---|---|---|---|---|---|
| Local SEO uitgelegd voor Vogelkwartier | 4.942 | 2.535 | 520 | 77 | 7331 |
| Local SEO in Staatsliedenkwartier en Kayersmolen-Noord | 3.555 | 1.720 | 375 | 87 | 7331, 7332 |
| Local SEO in Componistenkwartier | 3.528 | 1.630 | 290 | 54 | 7333 |
| Local SEO aanpak voor Brummelhof | 3.414 | 1.710 | 460 | 77 | 7331 |
| Local SEO uitgelegd voor Rivierenkwartier | 2.727 | 1.370 | 225 | 63 | 7333 |
Wijk Zuidoost
De wijk Zuidoost telt 25.176 inwoners en 2.110 bedrijfsvestigingen (wijkcijfers CBS via AlleCijfers.nl, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). Met ruim 8 vestigingen per 100 inwoners is dit de rustigste van de acht wijken op deze pagina; de grootste bedrijfstak is overheid, onderwijs en zorg met 530 vestigingen (25 procent). Op deze site hebben 6 buurten van de wijk Zuidoost een eigen pagina, samen 25.170 inwoners en 1.955 vestigingen: opgeteld uit de rijen hieronder, dus de som van deze pagina’s en geen wijkcijfer. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens 2025 en hectare land: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026.
| Buurt | Inwoners | Huishoudens | Vestigingen | Hectare | Postcode |
|---|---|---|---|---|---|
| Local SEO aanpak voor Matenveld | 5.619 | 2.385 | 375 | 113 | 7327 |
| Local SEO advies voor Matendonk | 5.078 | 2.245 | 295 | 90 | 7326 |
| Local SEO cijfers voor Matenhoeve | 4.578 | 1.930 | 295 | 122 | 7326 |
| Local SEO uitgelegd voor Matendreef | 4.165 | 1.975 | 325 | 68 | 7328 |
| Local SEO advies voor Matenhorst en Matenhoek | 3.015 | 1.410 | 345 | 66 | 7328 |
| Local SEO voor ondernemers in Matengaarde | 2.715 | 1.380 | 320 | 87 | 7329 |
Wijk Oost
De wijk Oost telt 18.883 inwoners en 2.270 bedrijfsvestigingen (wijkcijfers CBS via AlleCijfers.nl, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). De grootste bedrijfstak is zakelijke dienstverlening met 630 vestigingen (28 procent), gevolgd door overheid, onderwijs en zorg met 525. Op deze site hebben 5 buurten van de wijk Oost een eigen pagina, samen 18.813 inwoners en 2.200 vestigingen: opgeteld uit de rijen hieronder, dus de som van deze pagina’s en geen wijkcijfer. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens 2025 en hectare land: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026.
| Buurt | Inwoners | Huishoudens | Vestigingen | Hectare | Postcode |
|---|---|---|---|---|---|
| Local SEO aanpak voor Woudhuis | 5.795 | 2.405 | 540 | 131 | 7325 |
| Local SEO in Osseveld-Oost | 4.765 | 2.025 | 540 | 82 | 7325 |
| Local SEO uitgelegd voor Welgelegen | 4.021 | 1.965 | 570 | 109 | 7321 |
| Local SEO cijfers voor Osseveld-West | 2.164 | 950 | 310 | 53 | 7321 |
| Local SEO aanpak voor Groot Zonnehoeve | 2.068 | 530 | 240 | 117 | 7325 |
Wijk Noordoost
De wijk Noordoost telt 26.725 inwoners en 2.940 bedrijfsvestigingen (wijkcijfers CBS via AlleCijfers.nl, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). Overheid, onderwijs en zorg (730 vestigingen) en zakelijke dienstverlening (705) liggen hier dicht bij elkaar en zijn samen goed voor bijna de helft van alle vestigingen. Op deze site hebben 7 buurten van de wijk Noordoost een eigen pagina, samen 26.504 inwoners en 2.470 vestigingen: opgeteld uit de rijen hieronder, dus de som van deze pagina’s en geen wijkcijfer. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens 2025 en hectare land: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026.
| Buurt | Inwoners | Huishoudens | Vestigingen | Hectare | Postcode |
|---|---|---|---|---|---|
| Local SEO in Zuidbroek Mozaïek & Rooster | 6.672 | 2.265 | 695 | 131 | 7323 |
| Local SEO advies voor Anklaar | 4.629 | 2.105 | 420 | 73 | 7323 |
| Local SEO uitgelegd voor Sluisoord | 4.249 | 1.860 | 325 | 104 | 7322 |
| Local SEO in Sprenkelaar | 4.246 | 1.665 | 320 | 87 | 7322, 7323 |
| Local SEO in De Mheen | 3.189 | 1.405 | 310 | 51 | 7322 |
| Local SEO en Google Maps in Zevenhuizen | 2.266 | 1.085 | 325 | 62 | 7322 |
| Local SEO cijfers voor Zuidbroek De Wellen | 1.253 | 270 | 75 | 108 | 7323 |
Wijk Noord
De wijk Noord telt 13.229 inwoners en 2.315 bedrijfsvestigingen (wijkcijfers CBS via AlleCijfers.nl, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). Financiële diensten en onroerend goed tellen hier 180 vestigingen, bijna 8 procent: het hoogste aandeel van de acht wijken op deze pagina; de grootste bedrijfstak is zakelijke dienstverlening met 670. Op deze site hebben 6 buurten van de wijk Noord een eigen pagina, samen 13.064 inwoners en 2.045 vestigingen: opgeteld uit de rijen hieronder, dus de som van deze pagina’s en geen wijkcijfer. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens 2025 en hectare land: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026.
| Buurt | Inwoners | Huishoudens | Vestigingen | Hectare | Postcode |
|---|---|---|---|---|---|
| Local SEO uitgelegd voor Kerschoten | 3.725 | 1.915 | 355 | 96 | 7316 |
| Local SEO in De Parken | 2.866 | 1.230 | 710 | 123 | 7311, 7315, 7316, 7317 |
| Local SEO in Het Loo en Hommelbrink | 2.135 | 930 | 290 | 295 | 7315, 7316, 7345 |
| Local SEO cijfers voor Loolaan-Noord | 2.057 | 1.035 | 340 | 40 | 7315 |
| Local SEO aanpak voor Spainkbos | 1.243 | 695 | 230 | 26 | 7314 |
| Local SEO en Google Maps in Kerschoten-West | 1.038 | 585 | 120 | 25 | 7315 |
De 6 werklocaties
Bedrijvenpark Apeldoorn-Noord, Stadhoudersmolen, Brouwersmolen, Kuipersveld, Malkenschoten en Kayersmolen, en Bedrijvenpark Oost met de Ecofactorij zijn plekken waar vooral gewerkt wordt: op Kuipersveld wonen 6 mensen naast 155 vestigingen, op Bedrijvenpark Apeldoorn-Noord 221 naast 465. De cijfers zijn die van de CBS-buurten met die namen, soms twee buurten samen; in de tweede kolom staat de wijk waarin de werklocatie ligt. De klant is hier vaak een inkoper of facilitair verantwoordelijke die op een vakterm plus de stad zoekt, zelden op de naam van het terrein. Op volgorde van het aantal vestigingen, verslagjaar 2025, via allecijfers.nl (bron CBS, geraadpleegd 17 oktober 2026). Samen 1.715 vestigingen, opgeteld uit de rijen hieronder.
| Werklocatie | Wijk | Vestigingen | Hectare | Postcode |
|---|---|---|---|---|
| Local SEO advies voor Malkenschoten en Kayersmolen | Zuid | 475 | 264 | 7332, 7333 |
| Local SEO in Bedrijvenpark Apeldoorn-Noord | Noordoost | 465 | 207 | 7324 |
| Local SEO en Google Maps in Stadhoudersmolen | Noord | 275 | 86 | 7316, 7317, 7345 |
| Local SEO en Google Maps in Brouwersmolen | Zuidwest | 275 | 124 | 7336 |
| Local SEO in Kuipersveld | Zuidoost | 155 | 46 | 7327 |
| Local SEO uitgelegd voor Bedrijvenpark Oost en Ecofactorij | Oost | 70 | 121 | 7325 |
De kernen in het 055-gebied
9 kernen met netnummer 055, per gemeente en de grootste eerst: Ugchelen, Beekbergen, Loenen, Wenum-Wiesel, Hoenderloo, Lieren en Beemte Broekland in de gemeente Apeldoorn, Klarenbeek dat deels in Apeldoorn en deels in Voorst ligt, en Teuge in Voorst. Hoenderloo ligt voor een klein deel in de gemeente Ede. De cijfers zijn die van de woonplaats of van de CBS-wijk rond het dorp, inwoners per 1 januari 2026 en vestigingen over verslagjaar 2025 (allecijfers.nl, bron CBS, geraadpleegd 17 oktober 2026); de precieze bron staat op elke kernpagina. Uddel in de gemeente Apeldoorn en Twello, Terwolde, Wilp, Nijbroek, Voorst en Empe in de gemeente Voorst ontbreken, omdat die een ander netnummer hebben. De kernen worden niet bij de tellingen van de buurten opgeteld.
| Kern | Gemeente | Inwoners | Huishoudens | Vestigingen | Jaar vestigingen |
|---|---|---|---|---|---|
| Local SEO advies voor Ugchelen | Apeldoorn | 6.374 | 2.675 | 680 | 2025 |
| Local SEO advies voor Beekbergen | Apeldoorn | 5.261 | 2.115 | 695 | 2025 |
| Local SEO advies voor Loenen | Apeldoorn | 3.258 | 1.515 | 490 | 2025 |
| Local SEO advies voor Wenum-Wiesel | Apeldoorn | 2.106 | 895 | 470 | 2025 |
| Local SEO cijfers voor Hoenderloo | Apeldoorn | 1.547 | 700 | 285 | 2025 |
| Local SEO voor ondernemers in Lieren | Apeldoorn | 1.321 | 500 | 205 | 2025 |
| Local SEO aanpak voor Beemte Broekland | Apeldoorn | 1.056 | 380 | 220 | 2025 |
| Local SEO en Google Maps in Klarenbeek | Apeldoorn en Voorst | 2.010 | 815 | 390 | 2025 |
| Local SEO en Google Maps in Teuge | Voorst | 1.109 | 445 | 225 | 2025 |
Wat er binnen dit werkgebied verschilt
Zelfde gemeente, maar niet 055
Twello ligt in dezelfde gemeente Voorst als Teuge, maar heeft 0571; Teuge heeft 055. Uddel ligt in de gemeente Apeldoorn en heeft 0577. Een profiel met een 055-nummer en een adres in Twello of Uddel, of een bron die die plaatsen bij het 055-gebied indeelt, levert tegenstrijdige vermeldingen op.
Eén plaatsnaam, twee gemeenten
Een adres in Klarenbeek hoort bij de gemeente Apeldoorn of bij Voorst, afhankelijk van waar het precies ligt, en een klein deel van Hoenderloo hoort bij Ede. Voor uw Google Bedrijfsprofiel telt één juiste schrijfwijze van plaats en gemeente, en op zo’n naad ontstaan de fouten.
Zuiver zakelijke werklocaties
Op Bedrijvenpark Apeldoorn-Noord wonen 221 mensen en zijn 465 vestigingen; op Kuipersveld 6 inwoners en 155 vestigingen (inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025; allecijfers.nl, bron CBS, geraadpleegd 17 oktober 2026). Daar wordt niet gezocht op “in de buurt” maar op een vakterm plus de stad, vaak vanaf een ander adres.
Eén gemeente, drie netnummers
In de gemeente Voorst hebben Teuge en Klarenbeek 055, Twello, Terwolde, Wilp en Nijbroek 0571 en Voorst en Empe 0575 (tuxx.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026). Wie vanuit Teuge of Klarenbeek de hele gemeente bedient, moet in zijn servicegebied met die grens rekening houden.
Bronnen
- Inwonertallen (1 januari 2026), huishoudens (2025), oppervlakte (hectare land) en bedrijfsvestigingen (verslagjaar 2025) per buurt, werklocatie en woonplaats: CBS, ontsloten via allecijfers.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026.
- Gemeente Apeldoorn: 169.212 inwoners per 1 januari 2026 (157.315 in 2013), 22.470 bedrijfsvestigingen in 2026, 16 wijken en 95 buurten (allecijfers.nl/gemeente/apeldoorn/), geraadpleegd 17 oktober 2026.
- Wijkcijfers (inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025 en verdeling over bedrijfstakken): allecijfers.nl/wijk/<wijk>-apeldoorn/, geraadpleegd 17 oktober 2026.
- Gemeente Voorst: 25.569 inwoners en 3.725 bedrijfsvestigingen (2026): allecijfers.nl/gemeente/voorst/, geraadpleegd 17 oktober 2026.
- Netnummer 055 per woonplaats en de uitzonderingen 0577 (Uddel), 0571 en 0575 (gemeente Voorst): tuxx.nl/telefoneren/netnummers_nederland/print en telefoonboek.nl, geraadpleegd 17 oktober 2026.
- Deze pagina is voor het laatst inhoudelijk gecontroleerd op 17 oktober 2026.
Uw eigen buurt, werklocatie of kern als uitgangspunt
Kies hierboven uw buurt, werklocatie of kern voor de cijfers en de aanpak die daar gelden, of vraag meteen de gratis scan aan. Die meet uw eigen situatie in plaats van het gemiddelde van uw gemeente.
Vraag een gratis local SEO-scan aanStel uw vraag via WhatsApp (opent in een nieuw venster)Plan een afspraak (opent in een nieuw venster)